Chata-Kopanina_sál pro akceChata-KopaninaChata-KopaninaChata-Kopanina_sál pro akceChata-Kopanina_sál pro akceChata-KopaninaChata-KopaninaChata-Kopanina_sál pro akce

Tipy na výlety

Přírodní i kulturní zajímavosti v blízkém okolí

V našem regionu, a především na Maloskalsku, je populární vodáctví, cykloturistika i pěší turistika. Můžete se těšit na procházky po památkách, rozhlednách a krásách Českého ráje.

Tipy na pěší výlety po místních pamětihodnostech a turisticky atraktivních místech najdete na této stránce nebo na stránkách Maloskalského infocentra. Nezapomněli jsme ani na dobrodružné turisty a přidali jsme informace o vícedenních výletech, ať už na lodi po řece Jizeře nebo pěšky.

Pěší výlety

Maloskalsko je jako stvořené pro pěší turistiku. Hustá síť turistických tras vás zavede na zajímavá místa, kde si můžete užít jednodenní i vícedenní výlety. Je to neformální pozvánka pro všechny pěší turisty objevující krásy naší země.

Každý turista nám jistě dá za pravdu, že nejlépe poznáte kraj, když jej projdete pěšky. A ještě lépe, když máte po boku někoho, kdo v daném místě vyrůstal a zná ho jako své boty.

Kam vyrazit z Kopaniny?

 • Pantheon a Vranovský hřeben
 • Suché Skály
 • vrch Sokol a skalní bludiště Kalich - Chléviště
 • Drábovna u Malé Skály
 • hrad Frýdštejn
 • rozhledna Kopanina

Výlet na kole nebo koloběžce na Žlutou plovárnu

Na Kopanině máte možnost půjčit si koloběžku a vydat se za dobrodružstvím směrem ke Žluté plovárně. Trasa vede přes Frýdštejn, kde stojí za to zastavit a prohlédnout si  zříceninu známého skalního hradu. Pohodovým tempem se dopravíte na Žlutou plovárnu, kde koloběžku vrátíte. A co tam? Slunění, volejbal, půjčení lodičky, paddleboardu nebo raftu na Jizeře – možností je spousta!

Výlet na kole nebo koloběžce přes Dolánky

Pro ty, kteří chtějí o něco delší trasu, doporučujeme cestu přes Dolánky u Turnova. Odtud se na koloběžce můžete vydat po Greenway Jizera a po cestě se zastavit v Penzionu Křížky, což je ideální místo na přestávku na tamní zahrádce s občerstvením, zejména za parných letních dnů. Cílem je opět Žlutá plovárna na Malé Skále, kde koloběžky vrátíte a můžete si užít místní aktivity. Koupání v řece, nohejbal, lanové centrum nebo paddleboardy – vyberte si, co vás nejvíc láká!

Vícedenní výlet

Když máte chuť zažít něco dobrodružného, vyrazte na vícedenní výlet! Připravili jsme pro vás několik tipů, co můžete na Maloskalsku podniknout.

Trasa na 2 dny na lodi z Malé Skály do Březiny

 • Délka trasy: 24,8 km
 • Start: Žlutá plovárna Malá Skála
 • Cíl: Březina - nad jezem
 • Auto můžete zaparkovat na centrálním parkovišti v obci Malá Skála.
 • Občerstvení je po cestě k dispozici v Penzionu s hospůdkou Křížky nebo v Bistru v Kempu Dolánky.
 • Cesta zpět: cca kilometr od cíle je vlaková zastávka Březina. Odtud se zpět dostanete přímo nebo s jedním přestupem.

TIP:

Zpestřete si výlet přespáním v Kempu Dolánky u Turnova. Je to krásné místo s možností přírodního koupání.


CHCI DO KEMPU DOLÁNKY  CHCI SI REZERVOVAT LOĎ

***

TIP: Výlet na lodi lze kombinovat s pěším výletem. Dojeďte třeba do Mnichova Hradiště a vydejte se přes Drábské světničky pěšky zpět na Žlutou plovárnu. Přespat můžete při cestě zpět v Příšovicích nebo v Kempu Dolánky u Turnova.

Tam pěšky a zpět na koloběžce

1. den

Z Chaty Kopanina můžete vyrazit na skvělý výlet! Vydejte se pěšky do nedalekého Železného Brodu, kde si můžete prohlédnout místní muzeum. Odsud pokračujte směrem k majestátním Suchým Skalám, které jsou skutečnou perlou Maloskalska. Stezka vás zavede kolem skal až na jejich vrcholy, odkud se vám naskytnou úchvatná panoramata okolní krajiny.

Po prozkoumání Suchých Skal se vydejte dolů do údolí na Žlutou plovárnu. Na Malé Skále můžete přespat, rádi vám poradíme.  

2. den

Vyrazte z Malé Skály na koloběžkách do Dolánek u Turnova! Po cestě se můžete zastavit na oběd nebo na zmrzlinu třeba na zahrádce Penzionu Křížky. V Dolánkách určitě nezapomeňte navštívit pobočku Turnovského muzea, kouzelný Dlaskův statek.

Další naší doporučenou zastávkou je zámek Hrubý Rohozec. A pokud máte rádi pivo, určitě si nenechte ujít návštěvu místního pivovaru s ochutnávkou speciálních Rohozeckých piv.

A pokud vám ještě zbyde čas, pokračujte až na Zámek Sychrov, který je opravdovým klenotem a oblíbeným turistickým cílem.

Těšíme se, že si s námi užijete krásný den plný zážitků!


REZERVACE KOLOBĚŽEK

Otevírací doba občerstvení

Novinka!

Pro rychlé osvěžení můžete využít samotoč na Kopanině.

Provoz občerstvení uvnitř chaty je k dispozici pouze ubytovaným hostům.

 

 Děkujeme za pochopení.

 

Kde nás najdete

Novinkyadresa
Pulečný, Kopanina 6, 466 02 Pulečný, Kopanina

odpovědná osoba:
Martin Bauer
 

sledujte nás

obázek obázek

kontaktujte nás

obázek

obázek
 
© 2024 SUNDISK s.r.o. Všechna práva vyhrazena