Chata-Kopanina_sál pro akceChata-KopaninaChata-KopaninaChata-Kopanina_sál pro akceChata-Kopanina_sál pro akceChata-KopaninaChata-KopaninaChata-Kopanina_sál pro akce

Tipy na výlety

Přírodní i kulturní zajímavosti v blízkém okolí

V našem regionu a především na Maloskalsku je populární vodáctví, cykloturistika, ale i pěší turistika po památkách, rozhlednách a krásách Českého ráje.

Tipy na pěší výlety po místních monumentech a turisticky navštěvovaných místech najdete na této stránce nebo se můžete informovat na stránkách Maloskalského infocentra. Nezapomněli jsme ani na turisty dobrodruhy a připsali jsme informace o vícedenních zážitcích ať už na lodi po řece Jizeře nebo pěší výlety. 

Pěší výlety

Zdejší region je pro turistiku jako stvořený. Hustá síť turistických tras vedoucí na zajímavá místa, spousta možností na jednodenní i vícedenní výlety je neformální pozvánkou pro všechny pěší turisty objevující krásy naší země.

Každý turista nám jistě dá za pravdu, že nejlépe poznáte kraj, když si jej projdete pěšky a ještě lépe s někým, kdo v daném místě vyrůstal a má jej takříkajíc v "malíku".

Vyzkoušejte si chůzi s holemi (Nordic Walking). Náš instruktor Vás do tajů této svižné a pro tělo velmi prospěšné činnosti zaškolí a ukáže, jak hole správně používat.

Kam vyrazit z Kopaniny?

 • Pantheon a Vranovský hřeben
 • Suché Skály
 • vrch Sokol a skalní bludiště Kalich - Chléviště
 • Drábovna u Malé Skály
 • hrad Frýdštejn
 • rozhledna Kopanina

Výlet na kole nebo na koloběžce na Žlutou plovárnu

Na Kopanině je možnost půjčit si koloběžku a sjet s ní na Žlutou plovárnu přes Frýdštejn, kde se můžete zastavit a prohlédnout si hrad. Můžete se třeba vydat i přes Penzion s hospůdkou Křížky, a odsud se po dobrém obědě pohodovým tempem vypravit na Žlutou plovárnu, kde koloběžku vrátíte. Tady se můžete třeba jentak slunit, pinknout si volejbal nebo si půjčit lodičku, paddleboard či raft na Jizeře.

Výlet na kole nebo na koloběžce přes Dolánky

O něco delší je trasa přes Dolánky u Turnova, odkud se na koloběžce můžete vydat po Greenway Jizera přes Penzion s hospůdkou Křížky (ideální zastávka na zmrzlinu - zejména za parných letních dnů) až na Žlutou plovárnu na Malé Skále, kde koloběžky vracíte a můžete zde využít místních aktivit. Koupání v řece, nohejbal, lanové centrum nebo paddleboardy (novinka na Jizeře).

Vícedenní výlet

Vyrazit někam přes noc a zažít trochu dobrodružství chce občas každý. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, co vše můžete na Maloskalsku podniknout.

Trasa na 2 dny na lodi z Malé Skály do Březiny

 • Délka trasy: 24,8 km
 • Start: Žlutá plovárna Malá Skála
 • Cíl: Březina - nad jezem
 • Parkoviště občerstvení a WC: Auto zaparkujte na parkovišti u Žluté plovárny (parkování pro klienty je zdarma), občerstvení v Penzionu s hospůdkou Křížky, nebo Bistro v Kempu Dolánky.
 • Cesta zpět: cca kilometr od cíle je vlaková zastávka, zpět se dostanete přímo nebo s jedním přestupem, zastávka Březina

NÁŠ TIP 1:

Zpestřete si výlet přespáním v Kempu Dolánky u Turnova. Je to krásné místo s možností přírodního koupání.


CHCI DO KEMPU DOLÁNKY  CHCI SI REZERVOVAT LOĎ

***
NÁŠ TIP 2: Výlet na lodi lze kombinovat s pěším výletem. Dojeďte třeba do Mnichova Hradiště a vydejte se přes Drábské světničky pěšky zpět na Žlutou plovárnu. Přespat můžete při cestě zpět v Příšovicích nebo v Kempu Dolánky u Turnova.

Tam pěšky a zpět na koloběžce

1. den

Z Kopaniny vyražte do Železného Brodu pěšky, kde si můžete prohlédnout místní muzeum. Odsud vyražte směr Suché Skály, které jsou dominantou celého Maloskalska. Vede zde stezka okolo skal, díky které se dostanete na vrcholy skal a uvidíte krásná panoramata místního kraje. Ze Suchých skal seběhněte do údolí na Žlutou plovárnu. Můžete  zde přespat pod stanem nebo využít Turistickou Ubytovnu U Tlusťocha. Přímo u Žluté plovárny je hříště pro beach volejbal a další hřiště pro nohejbal, stolní tenis nebo petanque.

Součástí areálu je i Lanové centrum.

2. den

Vydejte se na koloběžkách do Dolánek u Turnova. Po cestě se zastavte na oběd nebo zmrzlinu v Penzionu Křížky. V Dolánkách navštivte pobočku Turnovského muzea Dlaskův statek. Další zastávkou pro vás může být zámek Hrubý Rohozec nebo se můžete vydat do pivovaru s ochutnávkou speciálních piv Rohozec. Pokud vám ještě zbyl čas, pokračujte na Zámek Sychrov, který je vyhledávaným turistickým cílem.


REZERVACE KOLOBĚŽEK

Otevírací doba občerstvení

Novinka!

Pro rychlé osvěžení můžete využít samotoč na Kopanině.

Občerstvení uvnitř chaty je k dispozici ubytovaným hostům.

 

 Děkujeme za pochopení.

 

Kde nás najdete

Novinkyadresa
Pulečný, Kopanina 6, 466 02 Pulečný, Kopanina

odpovědná osoba:
Martin Bauer
 

sledujte nás

obázek obázek

kontaktujte nás

obázek

obázek
 
© 2024 SUNDISK s.r.o. Všechna práva vyhrazena