Chata-Kopanina_sál pro akceChata-KopaninaChata-KopaninaChata-Kopanina_sál pro akceChata-Kopanina_sál pro akceChata-KopaninaChata-KopaninaChata-Kopanina_sál pro akce

V našem regionu je velice populární vodáctví, cykloturistika, ale i pěší turistika po památkách, rozhlednách a krásách Českého ráje a hlavně oblasti malebného Maloskalska.

Tipy na pěší výlety po místních monumentech a turisticky navštěvovaných místech naleznete na této stránce nebo se také můžete informovat na stránkách Maloskalského infocentra. Nezapomněli jsme ani na turisty dobrodruhy a připsali jsme i nějaké informace o vícedenních výletech ať už na lodi po řece Jizeře nebo pěší putování. 

Pokud se nemůžete rozhodnout kam vyrazit, neváhejte se zeptat naší obsluhy přímo v Chatě Kopanina nebo využijte infolinku +420 775 580 388. Též se můžete informovat elektronicky na emailu info@sundiskfamily.cz,  kde vám také rádi poradíme.

Tipy pro pěší výlety

Zdejší region je pro turistiku jako stvořený. Hustá síť turistických tras vedoucí na zajímavá místa, spousta možností na jednodenní i vícedenní výlety je neformální pozvánkou pro všechny pěší turisty objevující krásy naší země.

Každý turista nám jistě dá za pravdu, že nejlépe poznáte kraj, když si jej projdete pěšky a ještě lépe s někým, kdo v daném místě vyrůstal a má jej takříkajíc v "malíku".

Doporučujeme vyzkoušet si chůzi s holemi neboli Nordic Walking. Náš instruktor Vás do tajů této svižné a pro tělo velmi prospěšné činnosti zaškolí a ukáže, jak hole správně používat.

Kam vyrazit z Chaty Kopanina?

  • Pantheon a Vranovský hřeben
  • Suché Skály
  • vrch Sokol a skalní bludiště Kalich - Chléviště
  • Drábovna u Malé Skály
  • hrad Frýdštejn
  • rozhledna Kopanina


Tipy pro výlet na koloběžce a na kole

Na koloběžce na Žlutou plovárnu

Na Kopanině je možnost půjčit si koloběžku a sjet s ní na Žlutou plovárnu přes Frýdštejn, kde se můžete zastavit a prohlédnout si hrad. Můžete se třeba vydat i přes Penzion s hospůdkou Křížky, a odsud se po dobrém obědě pohodovým tempem vypravit na Žlutou plovárnu, kde koloběžku vrátíte. Tady se můžete třeba jentak slunit, pinknout si volejbal nebo si půjčit lodičku, paddleboard či raft na Jizeře.

Varianta přes Dolánky

O něco delší je trasa přes Dolánky u Turnova, odkud se na koloběžce můžete vydat po Greenway Jizera přes Penzion s hospůdkou Křížky (ideální zastávka na zmrzlinu - zejména za parných letních dnů) až na Žlutou plovárnu na Malé Skále, kde koloběžky vracíte a můžete zde využít místních aktivit. Koupání v řece, nohejbal, lanové centrum nebo paddleboardy (novinka na Jizeře).

Vícedenní výlet

Vyrazit někam přes noc a zažít trochu dobrodružství chce občas každý. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, co vše můžete na Maloskalsku podniknout.

Trasa na dva dny na lodi:

Z Malé Skály do Březiny

Délka trasy: 24,8 km
Start: Žlutá plovárna Malá Skála Cíl: Březina - nad jezem
Parkoviště občerstvení a WC: Auto zaparkujte na parkovišti u Žluté plovárny (parkování pro klienty je zdarma), občerstvení v Penzionu s hospůdkou Křížky, nebo kiosek v Dolánkách.

Cesta zpět: cca kilometr od cíle je vlaková zastávka, zpět se dostanete přímo nebo s jedním přestupem, zastávka Březina
NÁŠ TIP: Přespěte v kempu v Dolánkách u Turnova a využijte zde umístěné grily.


CHCI do KEMPU DOLánky  chci si rezervovat loĎ

***
TIP: Výlet na lodi lze kombinovat s pěším výletem. Dojeďte např. do Mnichova Hradiště a poté se vydejte přes Drábské světničky pěšky zpět na Žlutou plovárnu. Přespat můžete při cestě zpět např. v Příšovicích nebo v novém kempu v Dolánkách u Turnova.

Peší + na koloběžce

Z Kopaniny vyražte do Železného Brodu pěšky, kde si můžete prohlédnout místní muzeum. Odsud vyražte směr Suché Skály, které jsou dominantou celého Maloskalska. Vede zde stezka okolo skal, díky které se dostanete na vrcholy skal a uvidíte krásná panoramata místního kraje. Ze Suchých skal seběhněte do údolí na Žlutou plovárnu, kde buď můžete přespat pod stanem nebo využít Turistickou Ubytovnu U Tlusťocha. Pokud chcete, můžete si zde zahrát volejbal nebo další aktivity jako je např. nohejbal, stolní tenis či petanque. Také je zde možnost využít nabídku v lanovém centru.

Druhý den se vydejte na koloběžkách do Dolánek u Turnova. Po cestě se můžete zastavit na oběd nebo zmrzlinu v Penzionu v Křížkách. V Dolánkách navštivte pobočku Turnovského muzea Dlaskův statek a můžete si zde chvíli zajezdit i na kolečkových bruslích v místním in-line centru. Další zastávkou pro vás může být Zámek Rohozec nebo se můžete vydat do pivovaru s ochutnávkou různých typů a speciálů piv od značky Rohozec. Pokud vám ještě zbyl čas, završit svůj výlet můžete na Zámku Sychrov, který je v Českém ráji velice oblíbeným.


rezervace koloběžek

Otevírací doba občerstvení

Novinka!

Pro rychlé osvěžení můžete využít samotoč na Kopanině.

Provoz občerstvení uvnitř chaty je k dispozici pouze ubytovaným hostům.

 

 Děkujeme za pochopení.

 

Kde nás najdete

Novinkyadresa
Pulečný, Kopanina 6, 466 02 Pulečný, Kopanina

odpovědná osoba:
Martin Bauer
 

sledujte nás

obázek obázek

kontaktujte nás

obázek

obázek
 
© 2024 SUNDISK s.r.o. Všechna práva vyhrazena